Michael Lewis, de man achter het nieuwe boek ‘Flash Boys’, zorgde afgelopen week voor veel ophef op Wall Street. De financiële journalist is begonnen aan een offensieve publiciteitstour om de wereld opheldering te geven over de impact van high-frequency trading voor de gewone belegger.... »
The Wolves of Wall Street
4 april 2014
Nederlandse grondwet bestaat 200 jaar
28 maart 2014
Komende zaterdag is het precies 200 jaar geleden dat de Nederlandse grondwet het licht zag. Dat betekent dat er al sinds 1814 Nederland een rechtstaat is. In Nederland betekent dat dat alle overheidsorganen gebonden zijn aan het recht, dat alle minderheden rechten hebben, en dat er te allen tijde sprake is van een scheiding der machten. De democratie werd in 1917 door middel van het algemeen kiesr... »
De Krim behoort weer aan de Kriminelen toe, goud boet in
21 maart 2014
Nu het duidelijk is dat de Krim weer bij de ‘Kriminelen’ hoort, zijn beleggers weer massaal op de roze wolk geklommen. Europese beurzen herpakken zich in het kielzog van Wall Street. Alleen Rusland mag beginnen te vrezen voor de gevolgen van de verlaging van zijn kredietwaardigheid.... »
Jim Rickards: "Dollar zal vallen"
14 maart 2014
Waar kunnen we nog op letten in een wereld waarin alle koersbepalende factoren elkaar in evenwicht lijken te houden? Immers zijn de kwartaalcijfers achter de rug en hebben nauwelijks impact gehad op de verwachting voor de bedrijfswinsten. Ook de economische cijfers zijn al lang geen stimulans meer voor de koersen. Daar komt ook bij dat de Amerikaanse economische cijfers ook te gekleurd zijn ... »